دمنوش

آشنایی با اصول نوشیدن دمنوش 

چطور دمنوش بنوشیم؟

دنیای پیرامون ما سرشار از نعمات بسیار زیادی میباشد که برایمان فواید بسیاری به همراه دارند. بدن انسان برای ادامه بقا نیازمند انواع پروتئین و ویتامین میباشد که در هر یک از خوراکی ها موجود میباشند. امروزه نوشیدن دمنوش به عنوان راهکاری برای رسیدن به این نیازمندی های مطرح شده است

نوشیدن دمنوش آره یا نه؟

در واقع دمنوش نوعی چای میباشد که به جای برگ چای میتواند گیاه و یا همان برگ چای به همراه عصاره میوه های دیگر باشد.

با سایت زمین و زمان همراه باشید.

به خودی خود چای یکی از نوشیدنی های محبوب تمامی مردم جهان میباشد اما دمنوش به عنوان نوشیدنی هوشمند تر به نسبت چای طرفداران خاص خود را دارد.

نوشیدن دمنوش به طور تجاری چند سالی است در ایران باب و همه گیر شده است، انواع دمنوش توسط کارخانه های گوناگون تهیه و در اختیار مردم قرار میگیرند که دارای سطح کیفی بسیار متفاوتی میباشند.

بر اساس ادعای تولید کنندگان صنعتی دمنوش، هر طمع آن دارای فواید متفاوتی میباشد که میبایست در بازه زمانی مشخص و توسط تیم متخصص مربوطه و بر مبنای شرایط بدنی و فیزیکی شما تجویز شوند.

برای نمونه دمنوش بلوبری، همان چای به همراه عصاره میوه بوبری میباشد که دارای خاصیت چربی زدایی به خصوص در ناحیه شکم میباشد. این دمنوش میبایست در حدود نیم ساعت قبل از ورزش نوشیده شود. بازه تاثیر گذاری آن در حدود یک ماه میباشد.

همانطور که متوجه شدید نوشیدن دمنوش میتواند با اهداف گوناگونی انجام گردد اما به یاد داشته باشید از دمنوش های تجاری و غیر استاندارد جلوگیری بفرمائید چرا که علاوه بر تاثیرات منفی میتواندد دیدگاه شما نسبت به این گیاهان را تغییر دهند.

از دیرباز گیاهان دارویی طرفداران بسیاری داشته اند. گیاهان دارویی بر اساس تجویز طبیب برای بازه زمانی خاصی تجویز میشدند. بسیاری از این گیاهان دارویی را باید مانند چای با آب جوش ترکیب و برای مدتی میجوشاندند تا اثر گذاری مضاعفی داشته باشند.

آن گیاهان دارویی مانند نوشیدن دمنوش دارای خواصی بیشماری بودند. در حقیقت نوشیدن دمنوش میتواند خواص دارویی گیاه مربوطه را به بدن شما وارد نماید که همین موضوع به برطرف شدن بیماری و یا جلوگیری از آن منجر شود.

خطرات نوشیدن دمنوش

مانند هر کاری افراد در انجام و یا خودسر انجام دادن آنها منجر به بروز خطرات بسیار خواهد شد. به یاد داشته باشید نوشیدن دمنوش های مختلف بدون اطلاع از اثرات آنها میتوانند مانند خوردن داروهای شیمیایی خطرساز باشند.

برای بهره گیری حداکثری از هر کاری میبایست در آن تبحر داشت و یا از متخصصین آن رشته کمک گرفته شود.

استفاده بدون اطلاع نه تنها به بهبود شرایط کمک نمیکنند بلکه باعث شدید تر شدن اثرات آن خواهند شد.

نتیجه گیری

نوشیدن دمنوش میتواند راهی برای کاهش وزن، رسیدن به اندام ایده آل، درمان امراض و یا هر مشکل جسمانی دیگری باشد. اما به یاد داشته باشید برای گرفتن نتیجه از این کار میبایست علاوه بر نوشیدن دمنوش به مراقبت های پزشکی هم رسیدگی کنید و تنها بر اثرات دمنوش متکی نباشید.

ورزش کردن، مراقبت در تغذیه و استفاده اصولی از انواع دمنوش ها میتوانند نتایج درخشانی را به همراه داشته باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن