روانشناسی

بررسی خصوصیات مرد ایده آل برای زنها

خانم ها چه مردی را میخواهند؟

زندگی مشترک و ازدواج دارای اصولی میباشد که هر دو طرف باید رعایت کنند و به وظایف خود واقف باشند. زندگی خوب داشتن یک هنر است و باید بدانید این هنر به سادگی به دست نمیاید. همیشه بحث این بوده که مرد ایده آل برای زنها چه خصوصیاتی دارند؟ خانم ها از چه مردی خوششان میاید؟

در ادامه به بررسی ویژگی های مرد ایده آل برای زنها و نکات جالب در مورد خانم ها میپردازیم.

با مجله تفریحی زمین و زمان همراه باشید.

ویژگی های مرد ایده آل برای زنها

در راستای بررسی خواسته های زنها از همسرشان باید گفت از نظر مردها روحیه رقابتی و میل ما زن ها به پیشرفت است که ما را به سمت مسیر درست هدایت می کند.

ما زن ها دائما سعی داریم که ارزش خودمان را به خودمان و دیگران ثابت کنیم و بهتر از دیگران دیده شویم. اما این مسئله در روابط جایی ندارد.

مردی با خصوصیات قوی

در واقع مرد واقعی ممکن است شکست بخورد اما شکست برای او آخر راه نیست. او شکست را بخشی ضروری از تجربه می داند و می داند که شکست باعث می شود چیزهایی را امتحان کند که دیگران از آن دوری می کنند و باعث می شود وقتی دیگران از ادامه راه دست می کشند، او تلاشش را بیشتر کند.

مرد عصبی جایی در قلب زن ندارد

در سبک زندگی سالم معمولا زن ها مردی که بتواند بدون عصبانیت و از کوره در رفتن مسائل را بازگو کند تحسین می کنند. رشد و بلوغ عاطفی همان چیزی است که زن ها بیش از هر چیز دیگری از ما می خواهند.

پس بدون هیچ قضاوتی به حرف هایشان گوش دهید. همین گوش دادن باعث می شود احساسات منفی او از بین برود. نیازی نیست که مشکل او را حل کنید فقط کافی است به حرف هایش گوش دهید.

مرد ایده آل

عشق عشق عشق

باید بدانید که همسر شما با تقلید از اعمال و رفتار شما میزان علاقه‌اش را به شما نشان  می‌دهد.

مثلا او ممكن است غذایی را كه باب میل شماست سفارش دهد یا لباس به رنگ مورد  علاقه‌تان را بپوشد یا لبخند شما را با لبخند پاسخ دهد. پس به اینگونه رفتارها دقت بیشتری داشته باشید.

دوست داشتن غیر کلامی

همیشه گفتن جمله دوستت دارم تا حدی احساس عشق شما را به او انتقال می دهد اما زن ها نیاز دارند که در عمل این را ببینند و درک کنند. این یعنی در کنارشان حضور داشته باشید و برنامه ریزی ها را با او انجام دهید.

یک مرد ایده آل برای زنها هیچوقت نمی گذارد زنی زندگی او را اداره کند. او مرد خودش است. بااینکه زمینی که زنش روی آن راه رفته را می بوسد اما می داند چطور نباید اجازه دهد او از حد خود تجاوز کند. هیجوقت نمی تواند با یک زن حسود یا کنترل کننده در ارتباط باشد.

فکر خیانت را هم نکن

فکر درباره موضوع خیانت نیز در صحبت‌های دختران شنیده می‌شود؛ به‌طوری‌ که بهدخت ۲۱ ساله و دانشجوی مهندسی عمران اهمیت ویژه‌ای برای تعهد قائل شده و می‌گوید: «در روزهایی که خیانت یک مسأله فراگیر شده این موضوع برایم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تا زمانی که مطمئن نشوم که به اصول اخلاقی پایبند نیست نمی‌توانم با مردی ازدواج کنم

بقیه موارد مثل شغل و درآمد و تحصیلات و خانواده در حد متوسط برایم قابل قبول است، فقط و فقط تعهد و پایبندی به مسائل اخلاقی‌اش برایم خاص و ویژه است».

هوشمندی ویژگی بارز مرد ایده آل برای زنها است

یادتان باشد وقتی او می‌خواهد سر صحبت در مورد روابط‌تان را باز كند لزوما قرار نیست مشكلی را مطرح كند. روانشناسان معتقدند كه زنان دوست دارند در مورد همبستگی در زندگی مشترك، خوب یا بد پیش رفتن اوضاع و به طور كلی راجع به زندگی گه گاهی حرف بزنند كه این نشانه خوبی است. یك صحبت صادقانه دونفره می‌تواند یك زوج را به هم نزدیك‌تر می‌كند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن