سلامتعلمی

عوارض ناشی از خودارضایی کدامند؟

آشنایی با عوارض خودارضایی

آمار افراد مبتلا به خودارضایی د تمامی جوامع زیاد میباشد. فرقی نمیکنه در جامعه ای مذهبی زندگی میکنید یا نه. به هر حال تعداد زیادی از خانم ها و آقایان به خودارضایی مشغول هستند و از این نظر از دید روانشناختی باید تغییرات زیادی ایجاد شود چرا که یکی از عوامل اقدام به استمنا عدم آشنایی با عوارض ناشی از خودارضایی میباشد.

عوارض ناشی از خودارضایی چه چیزهایی هستند؟

با مجله اینترنتی زمین و زمان همراه باشید.

هیچ وقت نمیتوان خودارضایی را جایگزینی مناسبی برایرابطه جنسی سالم و ایمن دانست چرا که خودارضایی در واقع ارضای میل جنسی از مسیری غیر طبیعی و نامناسب میباشد.

عوارض ناشی از خودارضایی در جنبه های بسیار زیادی خود را نشان میدهند و بسته به جنسیت فرد میتواند کاملا متفاوت با چیزی باشد که در ذهن دارید.

برای مثال از عوارض ناشی از خودارضایی میتوان به کاهش ایمنی بدن، ریزش مو، کاهش قدرت بینایی و احساس درد در مفاصل زانو و غیره اشاره کرد اما خب این نشانه ها میتواند در فردی به چشم نیاید و وی تجربیات جدیدی داشته باشد و یا در فردی به محض خودارضایی عوارضی مشاهده شود در صورتی که بعد از سال ها در فردی دیگر مشاهده شود.

اما عوارض خودارضایی در آقایان با خانم ها متفاوت میباشد، برای نمونه آقایان بیشتر در جسم و ظاهرشان این تفاوت های به وجود آمده را احساس میکنند اما خانم ها به شکلی دیگر.

یکی از مهم ترین تاثیران خودارضایی در افراد کاهش میزان اعتماد به نفس میباشد

باور داشته باشید با افزایش در تعداد دفعات استمنا عزت نفس افراد هم کم میشود، به همین علت است که باید در سریع ترین زمان نسبت به ترک خودارضایی اقدام نمود.

از دیگر عوارض ناشی از خودارضایی کاهش میل به رابطه جنسی سالم میباشد. خودارضایی کاریست ساده و راحت و افراد بدون نیاز به ارتباط با شخصی دیگر میتوانند به راحتی نیاز جنسی خود را تا حدود برطرف کنند.

دیگر عوارض خودارضایی

به همین دلیل عدم تمایل به رابطه جنسی سالم را میتوان از عوارض ناشی از خودارضایی نام برد.

همین امر به تنهایی بیشتر افراد و عدم تمایل به ارتباطات با جنس مخالف منجر میشود و نتیجه آن را کاهش ارتباطات میان مردم و عدم تمایل به ازدواج در بین جوانان میباشد که برای جامعه و خود آنها بسیار مضر خواهد بود.

از دیگر عوارض ناشی از خودارضایی تغییر غیر مفید در دستگاه های جنسی بدنشان میباشد.

برای نمونه خودارضایی فشار بسیار زیادی را به دستگاه تناسلی مردان وارد میکند و همین امر به مرور زمان میتواند بسیار خطرناک باشد که از آنها میتواند به زودارضایی در آقایان و حتی دیر ارضایی در بسیاری دیگر را نام برد.

و یا در خانم ها عوارض ناشی از خودارضایی کاهش لذت از رابطه جنسی صحیح و سالم با جنس مخالف میباشد.

به این صورت که حتی با برقراری رابطه جنسی با مرد نیز انها به درجه ارضای جنسی نمیرسند و در حقیقت از رابطه جنسی لذت نمیبرند که این میتواند در طولانی مدت به مشکلی عدیده برای آنها تبدیل شود و تمام جنبه های زندگی را تحت تاثیر قرار دهد.

خب بهترین راه این است که با علم به عوارض ناشی از خودارضایی در آقایان و خانم ها هر چه زودتر نسبت به ترک آن اقدام نمائید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن