دکوراسیون

دکوراسیون خانه ایرانی

اصول چیدمان در خانه ایرانی

دکوراسیون خانه ایرانی یکی از مواردی است که جدیدا مورد توجه بسیاری قرار گرفته و خانه خود در سراسر دنیا را به این ترتیب ترئین میکنند.

دکوراسیون خانه ایرانی

با سایت زمین و زمان همراه باشید.

دکوراسیون خانه ایرانی دارای اصولی میباشد که در تاریخ و فرهنگ این کشور نهادینه شده است. اصولی که برای بسیاری از مردم عادی و برای تعدادی دیگر عجیب میباشد اما در هر صورت این اصول بر گرفته از فرهنگ ایران است و به دل مینشیند چرا که با اصول زندگی همه انسان ها همسو میباشد.

اصول دکوراسیون منزل ایرانی

فرش یکی از بخش های اصلی در زندگی ایرانی ها میباشد. هنر فرش باقی صد ها سال است که در ایران وجود دارد و بهترین فرشهای دنیا مربوط به این بخش است.

تنوع فرشهای دستبافت در ایران بسیار زیادی میباشد و مردمان زیادی به این کار مشغول میباشند، در هر صورت فرش یکی از اصول دکوراسیون خانه ایرانی میباشد و با رنگ های متنوع خود شادی زیادی به خانه ایرانی ها میدهد.

یکی دیگر از اصول دکوراسیون خانه ایرانی نور پردازی است.

این اصل به شیشه های رنگی در ایران باستان بر میگردد، جایی که از شیشه های قرمز، آبی، نارنجی و سبز برای زینت بخشیدن به خانه در روز استفاده میکردند.

این نوع طراحی چشم هر ببیننده ای را به خود جذب میکند و زیبایی بسیار زیادی به خانه ها میدهد.

قوانین کلی در طراحی دکوراسیون داخلی ایرانی

یکی از قوانین و اصول دکوراسیون خانه ایرانی این است که از لوازم ایرانی و سنتی استفاده شود، این موارد دارای پیشینه تاریخی هستند وبه خانه جلوه بسیار زیادی میدهند.

برای مثال ظروف آبی رنگ نشان دهنده شهرهای کویری و مرکزی ایران میباشد.

پشتی خود نشان دهنده یکی از سنت های ایرانیان در هنگام پزیرایی از مهمان ها بوده است. تمامی این قواعد را باید در یک خانه ایرانی رعایت کرد.

فرقی نمیکند شما طرفدار طرح های مدرن باشید یا سنتی به هر حال دکوراسیون خانه ایرانی میتواند به شما حس شادابی و طراوت بدهد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن