خودرو

آشنایی با تاریخچه مرسدس بنز

تاریخچه کارخانه مرسدس بنز - mercedes benz

وقتی اسمش خودرو به میان میاد بی شک مرسدس بنز یکی از برندهایی هست که به ذهنمون خطور میکند و میدرخشد. تاریخچه مرسدس بنز یکی از درخشان ترین برندهای تولید ماشین در کشور آلمان میباشد که برای دهه ها تمامی دنیا از محصولات بی نظیر آن استفاده کرده اند.

در ادامه بیشتر به تاریخچه مرسدس بنز میپردازیم. با مجله اینترنتی زمین و زمان همراه باشید.

تاریخچه مرسدس بنز

آقای كارل بنز در بيست و پنج نوامبر سال ۱۸۴۴ در كاسروه ( يكي از شهرهاي آلمان ) پا به عرصه وجود گذاشت وقتي دو ساله بود پدرش درگذشت.

جالب است بدانید که با وجود وضع بد مالي ، مادرش امكانات آموزشی را براي او فراهم نمود. كارل بنز دبيرستان را زير نظر( فرديناند رتين بافر) به پايان رساند و بعد از آن در دانشكده فني در شهر كاسروه ادامه تحصيل داد.

همزمان با تحصيل يك دوره دو ساله را در يك كارخانه فني و مهندسي در كاسروه گذراند در مدتي كه آنجا بود ،‌ كارل تجربه هاي مقدماتي را در همه زمينه هاي فني كسب كرد.

اولين تجربه كاري كارل بنز به عنوان يك طراح در ساخت يك كارخانه در شهر (( مانهايم )) بود. وي در سال ۱۸۶۸كارش را از دست داد و جذب شركتي به نام ((‌ Gebruder Benckiser Eisen werke und Maschines Fabrik ))‌شد اين شركت بيشتر كارهای ساختماني و پلسازي انجام مي داد. سپس در كارخانه در وين مشغول بكار شد.

مطابق اسناد موجود در تاریخچه مرسدس بنز در سال ۱۸۷۱ اولين شركت خود را در مانهايم به كمك يك مكانيك به نام آگوست ريتر تاسيس كرد و به زودی معلوم شد ريتر همكار مناسبی نيست در نهايت بنز تنها با كمك نامزدش، برتا رينگر،‌ موفق شد بر موانعي كه سد راه او شده بودند پيروز شود.

تاریخچه مرسدس بنز

يكي از دلايل پيروزي او اين بود كه برتا جهيزيه اش را فروخت و بنز توانست سهام ريتر را خريداري نمايد.

مرسدس اسمی دخترانه با ریشه‌ی اسپانیایی است که به معنی وقار و زیبایی است

در تاریخچه مرسدس بنز در سال ۱۹۰۰ گوتلیب دایملر درگذشت و در ۱۹۰۲ پس از انعقاد قراردادی میان ویلهلم مایباخ و امیل جلینک، شرکت دی ام جی تولید اتومبیل با برند مرسدس، که از ابتدای نام دختر جلینک، یعنی مرسدس جلینک گرفته شده بود را، آغاز کرد.

آشنایی با تاریخچه کارخانه مرسدس بنز

در سال ۱۹۲۶ شرکت دایملر بنز از ادغام دو شرکت دایملر – موتورن – گیزلشافت و بنز اند سی تأسیس شد و از تاریخ ۲۸ ژوئن ۱۹۲۶ کارخانجات دو شرکت، تولیدات خود را، با برند مرسدس بنز، به بازار عرضه کردند.

به یاد داشته باشید امروزه مرسدس بنز یکی از زیر مجموعه‌های شرکت دایملر آ گ به‌ شمار می‌آید و همراه با آئودی و ب‌ام‌و سه خودروساز مشهور و لوکس آلمانی هستند، که به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس جهان، شناخته می‌شوند.

پیشتر و در سال ۱۸۸۳ بنز يك پشتيبان مالي ديگر را در ماكس رز پيدا نمود او كسي نبود جز (بردريك ويلهم ابلينگر). فردريك فروشگاه دوچرخه فروشي را اداره مي نمود و بنز علاقه وافری را به وسايل موتوری در او يافت.

در اكتبر همان سال بنز و ۲ نفر ديگر كه يكي از آنها فردريك بود شركت (Benz & co )را تاسيس نمودند نيروي كار اين شركت به ۲۵ نفر مي رسيد. اين كمپاني تا جايي پيشرفت كرد كه قادر بود امتياز توليد موتورهاي بنزيني را واگذار كند.

به یاد داشته باشید تاریخچه مرسدس بنز سرشار از لحظه های تاریک و روشن میباشد که به یاد همگان خواهد ماند. به هر حال میلیون ها خودرو از شرکت بنز در حال حاضر در حال تردد در خیابان های این سیاره هستند و برای صاحبین خود افتخار آفرینی میکنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن