روانشناسی

بررسی اهمیت روابط زناشویی

آنچه در مورد روابط زناشویی باید بدانید

همیشه درباره اهمیت روابط زناشویی صحبت شده است و خیلی ها با کلیت آن آشنایی دارند. فواید روابط زناشویی بسیار میباشند و خیلی از آنها از دید عموم پنهان مانده است.

با مجله اینترنتی زمین و زمان همراه باشید.

اهمیت بسیار روابط زناشویی

روابط زناشویی و روابط جنسی سالم به موفقیت در زندگی کمک بسیار میکنند. در بررسی اهمیت روابط زناشویی سالم، زوجین از نقطه ضعف های عاطفی و احساسات فیزیکی یکدیگر آگاه هستند و می توانند همدیگر را بدون نیاز به اسپری های بی حس کننده یا تاخیری از نظر عاطفی و فیزیکی تحریک کنند.

جالب است بدانید از دید روانشناسی برای دستیابی به روابط زناشویی موفق مانند هر چیز خوب دیگر باید تلاش کنیم و در این مسیر دقت فراوان به خرج دهیم. اما مانند هر چیز دیگر در این موضوع خاص مشکلاتی وجود دارد که میتواند با ممارست آنها را حل کرد و به سبک زندگی درستی دست یافت.

یکی از این راه حلها صحبت کردن است. دربارهٔ اهمیت صحبت‌ کردن هر چقدر بگوییم، باز هم کم است. باید بتوانید با همسرتان درباره هر چیزی صحبت کنید. همسرتان فردی است که باید افکارتان را با او سهیم شوید و از او نظر بخواهید.

مقاله مشابه: خصوصیات مرد ایده آل برای زنها

در زندگی، شما با مشکلات و تجربیات نامطلوب زیادی مواجه می‌شوید. بهترین راه غلبه بر این مسائل، صحبت‌ کردن دربارهٔ آن‌ها با همسرتان و پیداکردن یک راه‌حل است.

زوجین معمولاً احساسات منفی را که رنجش و ناکامی را در آن‌ها تشدید می‌کند و به‌تدریج اساس زندگی را فرسوده می‌سازد. برای تجربه روابط زناشویی سالم و فوق العاده گاهی باید قوانین را از نو تعریف کنید. مثلا زندگی مشترک امکان دارد به آسانی کسالت‌بار به سمت قابل‌ پیش‌ بینی‌ شدن بلغزد.

راز یک زندگی مشترک شاد و طولانی تازگی و تنوع آن است. شما نیاز دارید برای حفظ شور و شوقی که ابتدای آشنایی‌تان داشتید تلاش کنید

یکی از بهترین کارها این است که به‌طور پیوسته همدیگر را شگفت‌زده کنید. هرچیز مثبت غیرمنتظره که در روند زندگی روزمره‌تان تنوعی ایجاد کند ایده‌آل است. صبر نکنید تا جشن تولد همسرتان یا مناسبتی فرا برسد تا او را با هدیه‌ای شگفت‌زده کنید.

فواید بسیار روابط زناشویی

در همین راستا دکتر Gail Saltz کارشناس روابط جنسی می گوید: با تعریف مجدد آن چه که درمورد روابط زناشویی فکر می کنید می توانید به افکار و عقاید تازه ای در این باره دست بیابید. رابطه جنسی صرفا عمل آمیزش جنسی نیست بلکه می تواند به معنای تحریک احساسات جنسی دو طرفه یا تحریک کردن طرف مقابل به طریقی که قبلا امتحان نکرده اید باشد.

همیشه باید سعی کنید زندگی رویایی خود در مورد تنوع در روابط زناشویی را به واقعیت تبدیل کنید

ایشان می گوید: تغییر عقیده نسبت به تغییر شریک زندگی آسان تر است. سعی کنید زندگی رویایی و ایده آل خود در مورد مسائل جنسی را با به کارگیری روش های هیجان انگیز به واقعیت تبدیل کنید.

روابط زناشویی و موضوعات مربوط به آن تاثیر فراوانی در لذت زندگی دارند. باید بدانید اینکه در بسیاری از مسائل روزمره و به ظاهر ساده زندگی قوی نیستیم و پیشرفت نمیکنیم به همین موضوعات جنسی و نکات ریز روابط زناشویی مربوط میشود. میتوان تنها با ممارست و دقت در نوع رفتارمان با شریک زندگی فصلی جدید از این تحولات را رقم بزنیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن