اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم چیست ؟

بررسی ethereum

ارز دیجیتال اتریوم یکی از ارزهای دیجیتال محبوب و گران قیمت است که بعد از ارز دیجیتال بیت کوین طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. اتریوم در واقع یکی دیگر از ارزهای دیجیتال میباشد که با توجه به قدرت زیاد میتواند به عنوان یکی از ارزهای مرجع در بازار به کار گرفته شود. اما اتریوم چیست ؟

با مجله تفریحی زمین و زمان همراه باشید.

اتریوم چیست ؟

اتریوم که دومین رمز نگار (پول دیجیتال) بزرگ تجاری در بازار ارز جهانی می باشد، توجه سرمایه گذاران و علاقه مندان به ارز را به سوی خود جلب کرده است. این رمز نگار نسبتا جدید نه تنها تغییر قابل ملاحظه ای در وضعیت موجود ایجاد می کند، بلکه باعث سرعت توسعه و استقرار برنامه های جدید می شود. Ethereum اساسا باعث پیشرفت ده ها تن از سرمایه گذاران بازار ارز شده است. اما اتریوم چیست ؟

حتما بخوانید: ارز دیجیتال اتریوم چیست؟

در ساده ترین جمله میتوان بیان کرد که اتریوم یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فن آوری بلاک چین است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیر متمرکز خود را روی آن پیاده سازی کنند. برای درک بهتر اتریوم ابتدا بهتر است کمی با بلاک چین و نحوه کار آن آشنا شوید.

شاید بد نباشد که در جواب سوال اتریوم چیست بگوییم به زبان ساده Ethereum چیزی بیشتر از یک ارز دیجیتال است. طبق گفته نیویورک تایمز و وکس، Ethereum یک پلتفرم محاسبه مجازی است و نرم‌افزار آن قادر خواهد بود یک بازار آنلاین و تراکنش‌های قابل برنامه‌ریزی، که با نام قراردادهای هوشمند شناخته می‌شوند، را پشتیبانی کند.

اتریوم چیست

باید بدانید که در بلاک چین اتریوم، به جای کار برای استخراج بیت کوین ، ماینرها برای یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده به نام اتر که شبکه را تامین می کند، کار می کنند.

اضافه بر یک ارز دیجیتال تجاری و قابل حمل، اتر همچنین می تواند توسط توسعه دهندگان نرم افزار برای پرداخت هزینه های تراکنش نرم افزار مورد نظر، استفاده شود.

قراردادهای هوشمند

ارز دیجیتال اتریوم مانند بیت کوین یک شبکه توزیع عمومی بلوک است. در حالی که Ethereum و Bitcoin رمزنگارهایی هستند که می توانند در میان کاربران فروخته شوند، تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد.

برای مثال، بیت کوین از بلاک چین برای پیگیری مالکیت پول دیجیتال استفاده می کند، و آن را با سیستم موجودی الکترونیکی جفت می کند. اما، تمرکز اتریوم بر اجرای کد برنامه نویسی یک برنامه است. توسعه دهندگان نرم افزار عمدتا از آن برای پرداخت خدمات و هزینه های معامله در شبکه اتریوم استفاده می کنند.

حتما بخوانید: بلاک چین چیست؟

برای درک بهتر می توان اینگونه قراردادهای هوشمند اتریوم را توصیف کرد آن ها مانند دستگاه های فروش خودکار فعالیت می کنند. وقتی شما قصد خرید یک نوشابه با استفاده از این دستگاه ها را دارید، پول را به دستگاه وارد می کنید و دستگاه به صورت خودکار پول شما را پردازش می کند و نوشابه را تحویل می دهد.

جدا از مسائل فنی، قرارداد های هوشمند هم تقریبا مانند دستگاه های فوق کار می کنند. بدون نیاز به افراد یا سازمان های واسطه فرایند پرداخت یا اجرای یک قرارداد را پردازش می کنند و در صورت صحیح بودن مفاد قرارداد مشخص شده، فعالیت را انجام می دهند.

مزایای اتریوم چیست ؟

  1. زمان بلوک کم تر
  2. ساختار پرداخت پیچیده تر
  3. ذخیره پولی پیچیده تر

به هر حال ارز دیجیتال اتریوم مانند بسیاری دیگر از رمز نگاره ها در حال پیشرفت و توسعه میباشد، به یاد داشته باشید آینده پول ها از آن این نوع ارزهای میباشد و زمان مناسبی برای کسب اطلاعات درباره انها همین امروز است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن