ارز دیجیتالبیت کوین

کیف پول بیت کوین چیست؟

بررسی انواع کیف پول بیت کوین

ارزهای دیجیتال با سرعت بسیار زیاد در حال رشد و تکامل هستند، حتما میدانید که بیت کوین مهم ترین و البته آغاز کننده این راه بوده و ساتوشی ناکاموتو به عنوان خالق ارز دیجیتال بیت کوین توانست راهی را آغاز کند که تحول بسیار بزرگی را در دنیای ارز ایجاد کرد. در این بین از کیف پول بیت کوین برای ذخیره سازی این ارز دیجیتال استفاده میشود در این نوشتار قصد بررسی کیف پول های بیت کوین را داریم.

با مجله اینترنتی زمین و زمان همراه باشید.

انواع کیف پول بیت کوین

جالب است بدانید که بر خلاف بیشتر ارزهای سنتی،بیت کوین یک ارز دیجیتال منحصر به فرد میباشد.

اما بیت کوین چیست ؟ بیت کوین ارز کاملا خاص و ویژه میباشد بخصوص وقتی که موضوع به دست آوردن و اندوختن آن در میان باشد. از آن جایی که بیت کوین ها به شکل فیزیکی وجود ندارند نمی توانند از نظر فنی در جایی ذخیره شوند.

به یاد داشته باشید کیف پول های بیت کوین انواع مختلفی دارند و پاسخ گوی نیازهای متنوعی می باشند به علاوه این کیف پول ها از نظر امنیت، راحتی، امکان دسترسی و… نیز با یکدیگر تفاوت دارند.

بر اساس تعریف و ماهیت ارز دیجیتال بیت کوین،کیف پول بیت کوین در واقع چیزی مثل حساب بانکی شما است. اگر بیت کوین برای شما واریز شده باشد و یا از استخراج بیت کوین آن را به دست آورده باشید به هر حال باید آن را در جایی ذخیره کنید.

همچنین به همان مقدار مطمئن بوده و البته محافظت از آن به عهد خود شما است. یک کیف پول بیت کوین، دو کلید دارد. یک کلید برای واریز کردن بیت کوین از طرف دیگران به کیف پول شما، که کلید عمومی (Public Key) نام دارد.

حتما بخوانید: طرز کار بیت کوین چگونه است؟

از طرف دیگر کلید عمومی، آدرس کیف پول شما است و دیگران به وسیله آن، برای شما بیت کوین یا اتریوم ارسال می‌کنند. کلید دیگر، کلید مخفی (Private Key) است که برای ارسال بیت کوین از حساب شما به حساب دیگران کاربرد دارد.

برای ساختن کیف پول بیت کوین یا اتریوم در بلاک چین کافی‌ است چند مرحله ساده را طبق راهنمای موجود در این مقاله، پشت سر بگذارید و در عرض چند دقیقه، کیف پول بیت کوین یا اتریوم در بلاک چین را آماده کنید.

کیف پول کاغذی بیت کوین

به طور خاص و ویژه کیف پول کاغذی بیت کوین ضرورتا سندی است که حاوی یک آدرس عمومی می باشد که می تواند برای دریافت بیت کوین ها استفاده شود و یک کلید خصوصی را  برای خرج کردن و انتقال بیت کوین های اندوخته شده در آن آدرس  فراهم کند.

کیف پول موبایلی بیت کوین

این قسم معمولا برای افرادی که به طور روزمره یا برای انجام معاملات رو در رو از بیت کوین استفاده می کنند یک کیف پول موبایلی بیت کوین ابزاری بسیار ضروری است.

این کیف پول بیت کوین به عنوان یک برنامه بر روی تلفن های هوشمند اجرا می شود، کلیدهای خصوصی را ذخیره می کند و این امکان را برای شما فراهم می کند تا هزینه ی اجناسی را که خریداری می کنید مستقیما از طریق تلفن همراه بپردازید.

در این نوشتار بیشتر قصد معرفی کیف پول بیت کوین را داشتیم اما به معرفی تعدادی از آنها نیز پرداختیم به هر حال به یاد داشته باشید برای ذخیره، انتقال و یا دریافت بیت کوین نیاز به یکی از انواع کیف پول های بیت کوین دارید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن